Nigdy nie wiadomo kiedy będziemy potrzebowali usług typu: , z tego powodu warto mieć ze sobą numer lub adres strony w razie konieczności.

O taksówkach i przewozie.

Kierowca zawodowy.

Definicja z Wikipediitaxi modlin

Kierowców, którzy pobierają pensje kierując autami przewożącymi ważne osoby określa się szoferami.

Słowo szofer wywodzi się od francuskiego terminu chauffeur (pol.

palacz)1, ponieważ pierwsze pojazdy (w tym ich kolejowe i morskie odpowiedniki, tj.
parowce, parostatki itp.) napędzane były silnikami parowymi wymagającymi obsługi palacza.

W węższym znaczeniu szoferem można określić kierowcę zatrudnionego do prowadzenia samochodów luksusowych (duże sedany lub limuzyny).

Szofer może być zaliczany do tzw. służby domowej.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kierowca

Taksometr i jego legalizacja - Wikipedia

Obecnie każdy użytkowany taksometr musi być odpowiednio sprawdzony i poświadczony dowodem legalizacji (świadectwo legalizacji) potwierdzającym, że taksometr spełnia wymagania metrologiczne. Legalizacja taksometru ważna jest 25 miesięcy.

Na odwrocie dokumentu wypisane są taryfy zaprogramowane w taksometrze.

Kierowca ma obowiązek mieć te taryfy wypisane na naklejce na zewnętrznej stronie prawych drzwi pasażera, oraz od wewnątrz na lewej szybie pasażera. W większości miast maksymalne dopuszczalne stawki są ograniczane przez urzędy miejskie np.

w Katowicach występuje pełna dowolność stosowania opłat, pod warunkiem że spełniają one wymagania metrologiczne i taksometr jest zalegalizowany w terenowym urzędzie miar.

W Krakowie stosowanie opłat jest ograniczone przez urząd miasta dlatego taksówkarze nie mogą pobierać na taryfie I (w dni powszednie w godzinach od 6:00 do 22:00) więcej niż ustalone przez urząd miasta 2,80 zł/km.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Taksometr

W każdym mieście są taksówki

taxi modlin Taksówki tak bardzo wpisały się w miejski krajobraz, że ciężko wyobrazić sobie Polskie czy jakiekolwiek inne miasto bez nich, jadących gdzieś w tle.
Taksówki są wręcz niezbędnym elementem miejskiego ruchu i transportu osób- część podróżujących nie wyobraża sobie bez nich życia. W większych miastach firmy taksówkarskie wprowadzają dodatkowe usługi oraz promocje mające zachęcić do stałego korzystania z ich usług.

Do takich usług można zaliczyć np.

dowóz jedzenia z restauracji, która dowozu nie oferuje, albo dowiezienie zakupów prosto pod nasze drzwi..
Dodane: 30-09-2016 06:26

Tagi: usługi taxi transport łódź taksówki lotnisko przejazdy

Widok do druku:

taxi modlin