botox gliwice

w medycynie estetycznej przy walce ze

Jad kiełbasiany, inaczej toksyna botulinowa, botulinotoksyna, botulina, w skrócie BTX (z łac.
botulus ? kiełbasa) ? białkowa, należąca do neurotoksyn, egzotoksyna wytwarzana przez bezwzględnie beztlenowe bakterie ? laseczki o nazwie gatunkowej Clostridium botulinum, a także przez nielicznych innych przedstawicieli rodzaju Clostridium.

Substancja ta w zależności od podanej dawki może być silnie trująca dla organizmu człowieka lub też wykazywać określone działanie lecznicze ? np.

w medycynie estetycznej przy walce ze zmarszczkami mimicznymi, leczeniu kurczu twarzy i powiek czy nadmiernej potliwości.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Botox

Zasadność wykonywania zabiegu botoxu

botox gliwice Lekarze zazwyczaj starają się oceniać zasadność wykonywania zabiegu wszczepiania botoxu zanim przystąpią do jego wykonania.
Poza tym starają się oni podczas przeprowadzania takiego zabiegu stosować się do poszczególnych zasad wykonywania tego rodzaju zabiegu.

Jest to bardzo ważne, ponieważ zabieg wszczepiania botoxu zawsze oznacza pewną ingerencję w ciało kobiety, która to ingerencja może być dla niej nieco niebezpieczna.

Lekarze są więc zobowiązani do tego, aby dbać o bezpieczeństwo osoby poddawanej zabiegowi wszczepiania botoxu.

Poza tym posiadają oni odpowiednie wyposażenie pozwalające im na jak najbardziej skuteczne i bezpieczne przeprowadzanie zabiegu wszczepiania botoxu.
Dzięki temu taki zabieg wykonywany jest na najwyższym poziomie.

Botulina jest jedną z najsilniejszych znanych

Rozróżnia się kilka rodzajów tej toksyny, które są oznaczane kolejnymi literami alfabetu od A do G.
Największe znaczenie dla zdrowia człowieka mają typy: A, B i E, a w weterynarii C i D. Do wytwarzania tej toksyny dochodzi głównie w glebie, osadzie dna morskiego i niewłaściwie wytwarzanych i przechowywanych konserwach mięsnych, rybnych i jarzynowych.

Spożycie zakażonej żywności prowadzi do zatruć jadem kiełbasianym.

Botulina jest jedną z najsilniejszych znanych toksyn. Dawka śmiertelna dla człowieka oceniana jest na ok.:Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Botox.
Dodane: 04-08-2017 03:37

Tagi: botox Gliwice medycyna zdrowie uroda usługi

Widok do druku:

botox gliwice