Z Wiki- RAM

RAM (od ang.
random-access memory), pamięć o dostępie swobodnym ? podstawowy rodzaj pamięci cyfrowej.
Choć nazwa sugeruje, że jest to każda pamięć o bezpośrednim dostępie do dowolnej komórki pamięci (w przeciwieństwie do pamięci o dostępie sekwencyjnym, na przykład rejestrów przesuwnych), ze względów historycznych oznacza ona tylko te rodzaje pamięci o bezpośrednim dostępie, w których możliwy jest wielokrotny i łatwy zapis, a wyklucza pamięci ROM (tylko do odczytu) i EEPROM, w których zapis trwa znacznie dłużej niż odczyt, mimo że w ich przypadku też występuje swobodny dostęp do zawartościŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/RAM

Delikatne laptopy

Laptopy to najczęściej psujące się sprzęty komputerowe.
Usterki typu zniszczona matryca, połamane zawiasy czy zalania to praktycznie codzienność w serwisach zajmujących się naprawą laptopów.

Praktycznie każdy serwis ma te części na miejscu, ponieważ tak często się psują, że od razu zamawia się po parę sztuk z hurtowni. Ale dlaczego tak się dzieje? Dlaczego laptopy tak często ulegają tego typu zniszczeniom? Wynika to z fakty złego użytkowania sprzętu, który mimo, że jest przenośny to nie powinien być używany na kanapie, czy w kuchni podczas gotowania.

Drugą sprawą jest coraz gorsza jakość wykonania obudów laptopów, stosuje się plastik gorszego sortu oraz coraz cieńsze blaszki w zawiasach.

Te dwie rzeczy sprawiają, że laptopy psuja się często.

Mini usterka, duży problem

Public/images/031.jpg Procesor to mózg komputera i powie to praktycznie każdy, kto miał kontakt z tymi urządzeniami i wie co nieco o ich działaniu.
Jednak sam procesor to nie wszystko czego potrzebuje współczesny komputer do poprawnego działania. Niestety lista komponentów współczesnego zestawu komputerowego jest dłuższa, a awaria jednego z nich uniemożliwia pracę na urządzeniu. Każdy z komponentów takich jak : Pamięć operacyjna, dysk twardy, karta graficzna; ma swoje zadania i ściśle współpracuje z pozostałymi komponentami w tym z procesorem, aby wykonać akcje zlecone przez użytkownika. Dlatego właśnie nawet drobna awaria może być krytyczna dla działania komputera..
Dodane: 21-02-2017 06:07

Tagi: informatyka serwis komputerowy szczecin obsługa firm

Widok do druku:

Drukuj