Św.Augustyn rozważa w XI księdze Confessiones różne aspekty czasu.
Za wynalazcę zegarka uznaje się Petera Henleina, który w 1504 roku umieścił mechanizm sprężynowy napędzający zegar w ?przenośnym? pudełku, tworząc pierwszy zegarek kieszonkowy.
Taki typ zegarka był najbardziej popularny aż do I wojny światowej.
Na początku XX wieku zegarki naręczne zarezerwowane były dla kobiet i traktowane bardziej jako przejściowa moda niż funkcjonalne urządzenie.
Mężczyźni traktowali je z pogardą twierdząc, że ?prędzej kieckę nosić będą niźli zegarek naręczny?. Wraz z wybuchem I wojny światowej okazało się, że zegarek jest niezbędnym wyposażeniem żołnierzy, a jego wersja kieszonkowa jest niepraktyczna w zastosowaniu.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/ZegarekJednym z tematów dyskusji filozofów i naukowców był m.in.spór o absolutny bądź względny charakter czasu. Jak pisał Heidegger w swoim Sein und Zeit, czas nie "jest" obecny ani w podmiocie, ani też w przedmiocie; nie jest wewnątrz bytu, ani na jego zewnątrz i "jest" on "wcześniej" od wszelkiej subiektywności oraz obiektywności, ponieważ stanowi warunek możliwości nawet dla owego "wcześniej". Jak więc czas w ogóle "jest"?Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Czas.