Głównym zadaniem medycyny estetycznej jest poprawa jakości życia pacjentów.Dyscyplina ta pozwala usunąć niedoskonałości o różnym podłożu, co przekłada się na satysfakcję z własnego wyglądu.
Nastawiona jest przede wszystkim na działania profilaktyczne, ale również leczy zaawansowane zmiany.
Natomiast zakres kompetencji lekarza medycyny estetycznej oraz zaawansowania zabiegów z tej dziedziny lokują się między kosmetologią a chirurgią estetyczną.
W odróżnieniu od chirurgii plastycznej, medycyna estetyczna opiera się wyłącznie na pozachirurgicznych zabiegach o charakterze małoinwazyjnym.Są to jednak interwencje bardziej zaawansowane, mocniej ingerujące w głębsze partie skóry niż powierzchowne działania kosmetyczne czy kosmetologiczne.Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej nie wymagają pobytu w szpitalu i są wykonywane ambulatoryjnie.
Pomimo, że kojarzona bywa ze specjalnością dermatologa, medycyna estetyczna tak naprawdę nie ma swojej specjalizacji, a lekarzem medycyny estetycznej może zostać dokształcający się w tej dziedzinie lekarz każdej innej specjalności (tj. internista, okulista, stomatolog).Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Medycyna_estetycznaW takim miejscu oferowane są różnego rodzaju zabiegi takie jak chociażby peelingi, maseczki, czy zabiegi laserowe, dzięki którym można doprowadzić nawet najbardziej zniszczoną skórę do ładu.
Nie chodzi w tym przypadku tylko i wyłącznie o cerę.Równie dobrze bowiem w salonie kosmetycznym będziemy mogli wykonać masaże i inne zabiegi na ciało.
Wiele takich miejsc oferuje kompleks usług ? na przykład można skorzystać także z usług fryzjera, by poprawić urodę.Warto więc odwiedzić taki gabinet.
XX w.
Przy Polskim Towarzystwie Lekarskim powstała w tym okresie Sekcja Medycyny Estetycznej, pierwsza rodzima organizacja na rzecz popularyzacji medycyny estetycznej w środowisku medycznym i poza nim.Jedną z organizacji skupiających lekarzy medycyny estetycznej w Europie jest Międzynarodowy Związek Medycyny Estetycznej (fr.
XX wieku i funkcjonuje do dziś, zrzeszając ponad 20 towarzystw medycyny estetycznej z różnych krajów, w tym polskie (od 1995 roku).Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Medycyna_estetyczna.